Oulun Lohet ry:n uusi johtokunta valitaan pian – tule mukaan vaikuttamaan!
4.11.2019 13:40 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Oulun Lohien johtokuntaan haetaan uusia jäseniä!

Oulun Lohien uusi johtokunta valitaan syyskokouksessa, joka pidetään sunnuntaina 24.11.2019 klo 15. Kutsun kokoukseen löydät täältä.

Hae mukaan johtokuntaan ja tule vaikuttamaan Lohien tulevaisuuteen! Johtokunta on seuran päättävä elin. Seuran taloudelliset, hallinnolliset päätökset ja toiminnalliset linjaukset tehdään juuri johtokunnassa. Johtokunta kokoontuu syys- ja kevätkaudella kerran kuukaudessa.

Johtokuntatyöskentelyssä kaivataan monenlaista osaamista. Haemme kahta henkilöä vastaamaan seurakehityksestä, kahta talousvastaavaa sekä kahta jäsentä vastaamaan vanhempaintoiminnasta. Näiden kuuden jäsenen lisäksi johtokuntaa täydentää puheenjohtaja.

Lisätiedot ja yhteydenotot tiistaihin 19.11.2019 mennessä

Asko Ylitalo, puheenjohtaja, asko.ylitalo@ouka.fi, 044-2604745 (klo 16 jälkeen)

Siiri Sarias, toiminnanjohtaja, siiri.sarias@oulunlohet.fi, 045-1957383

Toivottavasti kiinnostuit!


   
Lisää uutisia
Lasten harrasteuinti
«  Marraskuu   »
Kategoriat