Ilmoittaudu mukaan Oulun Kaupungin vesipallokursseille!
SeuraJulkaistu: 30.05.2022 14.53

Ilmoittaudu mukaan Oulun Kaupungin vesipallokursseille!

Hei sinä vesipallosta kiinnostuva!

Nyt olisi vielä viikko aikaa ilmoittautua Oulun kaupungin järjestämään vesipallokurssille ja sitä mukaan saamaan kokemusta lajin saloista, perustaidoista sekä intoa uudelle harrastukselle!

Seuramme on monilajinen, ja yksi lajeistamme on vesipallo. Tällä hetkellä kaipaamme lisää innokasta väkeä, kaikenikäisiä vesipalloilijoita mukaan riveihimme. Seurastamme löytyy parhaimmat välineet harjoitteluun sekä koulutettua sekä kokeneita toimijoita lajin parissa. Kevätkausi alkaa olemaan taputeltu, mutta syksyllä 2022 jatketaan entistä suuremmalla toiminnalla!

Nyt mukaan kaupungin järjestämiin vesipallokursseille, 5 kerran intensiivinen & mukava harjoitusviikko lajin ammattilaisten kanssa. Hinta erittäin edullinen, 20€ koko viikon harjoittelusta. Mukaan varmasti tarttuu iloisia kokemuksia, uusia lajitaitoja sekä vahvuutta omaan pelaamiseen.

Kursseja on kaksi kappaletta (10-13 vuotiaat ja 14-16 vuotiaat)

Lähde rohkeasti mukaan, ilmoittautuminen tapahtuu linkin alta!
Lisätietoja saat Oulun kaupungilta tai seuran toimistolta!

https://www.kuntapalvelut.fi/oulu/courses.php?l=fi...